Gazi Mahallesi'nde olaylar çıktı, 16 yaşındaki çocuk öldü

Gazi Mahallesi'nde olaylar çıktı, 16 yaşındaki çocuk öldü
Gazi Mahallesi'ndeki olaylarda, 16 yaşındaki işçi çocuk hayatını kaybetti..

Sultangazi'deki Gazi Mahallesi'nde, işinden döndüğü sırada evinin önünde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmanın arasında kalarak vurulduğu iddia edilen 16 yaşındaki İbrahim Öksüz, kaldırıldığı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Olay, dün akşam saatlerinde gerçekleşti. İstanbul'da, HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın seçim standına Halk Cephesi üyelerinin saldırmasıyla başlayan gerginlik, silahlı çatışmaya dönüştü. İddiaya göre, kendilerine ait tekstil atölyesinde çalışan İbrahim Öksüz, iş çıkışı iki grup arasında çıkan silahlı çatışmanın arasında kalarak kalbinden vuruldu. Çevredeki vatandaşlar tarafından ilk önce Özel Gazi Hastanesi'ne kaldırılan Öksüz, daha sonra Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen İbrahim Öksüz hayatını kaybetti. 

"BU ÇOCUĞUN HESABINI KİM VERECEK?" 

Hayatını kaybeden İbrahim Öksüz'ün babası Arif Öksüz, "Ben oğlumun kanını istiyorum. Çocuğumu kim vurduysa katili bulunsun" diyerek tepki gösterdi. Olayın takipçisi olduklarını belirten İbrahim Öksüz'ün amcası Satı Öksüz, "Çocuk işten gelirken iki çatışma arasında kalıyor. Kalbinden vurulmuş. Gazi Hastanesi'ne getiriyorlar, yetiştiremiyorlar daha sonra buraya getiriyorlar. Zaten kapıdan girerken de ölüyor çocuk. Kendisi konfeksiyonda çalışıyordu. Mesaiden geliyordu. Çocuk şimdi morgda yatıyor. Bu çocuğun hesabını kim verecek? Bütün herkese söylüyorum. Bunun katili kim, bulunsun. Devlet el atsın bu işe. Koskoca kalbinde yara var. Böyle bir şey olamaz. Nereye olursa olsun bu işin sonuna kadar gideceğiz" ifadelerini kullandı. İbrahim Öksüz'ün yakınlarından biri ise, "Sivil halkın can güvenliği tehlikede. Gazi Mahallesi'nde şu anda yolları kapatmışlar. Devlet nerede bilmiyoruz" dedi..

CİHAN

01 Ağustos 2014 09:34
DİĞER HABERLER