Uzayda ezan sesi duyan astronot o anda yaşadıklarını anlattı

Uzayda ezan sesi duyan astronot o anda yaşadıklarını anlattı
Uzayda 5 vakit namaz kılan Malezyalı astronot Dr. Sheikh Muszaphar Shukor, İstanbul'da yaşadıklarını paylaştı.

Uzayda yaşadıklarını anlatan ve genç beyinlere tavsiyelerde bulunan Shukor, uzayda ezan sesi duyduğunu söyledi. 

Üstün zekalı çocuklar ve aileleri Malezya’nın ilk astronotu Dr. Sheikh Muszaphar Shukor’un onur konuğu olduğu sempozyuma katıldı. 

Uzaya çıktıktan sonra dünyaya ve hayata karşı bakış açılarının değiştiğini söyleyen Shukor, “Artık her şeyi sorun haline getirmiyorum. Açlıktan ölen çocuklar, evrensel sorunlar üzerine yoğunlaştım. Bu yüzden siyasetçilerin, politikacıların hepsinin uzaya gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

‘UZAYDA 5 VAKİT NAMAZ KILDIM’

Uzayda ezan sesini duyduğunu ve 5 vakit namazını da kıldığını söyleyen Shukor, “Ezan sesini duyduğumda çok şaşırdım. Çevremdekiler çok şaşırdılar. Belki bilmedikleri için duymamış olabilirler. Ama dediğim gibi Allah’ın büyüklüğünü orada hissettim, tekrar gitmek istiyorum. Elimden gelen çabayı göstereceğim. Uzay serüveninden sonra bazı arkadaşlarımızla bir araya geldik ve uzayda nasıl namaz kılınabileceği ile ilgili Müslümanlara yönelik bir kılavuz hazırladık.” ifadelerini kullandı.

HER ŞEYİMİ VERİRİM

Ortopedi cerrahı olduğunu ve haftada birkaç kez operasyon yaptığını anlatan Shukor, astroloji üzerine çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Shukor, "Uzaya çıkmak manevi anlamda çok farklıydı. Orada, Allah'ın sanatını gördüğünüz zaman vücudunuz birden değişime uğruyor. Uzaya tekrar gitmek için hayatımı, işimi, her şeyimi veririm. Sadece gidiş bile olsa yine giderim" ifadelerini kullandı.

26 Nisan 2014 16:14
DİĞER HABERLER