Melih Gökçek'in bıraktığı Ankapark’ın elektriği kesildi

Mart ayında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı Ankapark’ın borcu sebebiyle elektriği kesildi. Çalışanlar evlerine gönderildi.

Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek'in projesi olan oyun parkı Ankapark'ın (Wonderland Eurasia) bugün borç sebeiyle elektriği kesildi.

Parkın 2-2,5 milyon TL elektrik borcu olduğu belirtilirken, öğleden sonra elektriklerin kesilmesiyle çalışanlar evlerine gönderildi.

Habertürk'ün haberine göre, işletmeci şirket ile Başkent Elektrik arasında borcun ödenmesi konusunda görüşmeler sürüyor. 

İşletmeci şirketin yabancı menşeli bir gruba satılması konuşulurken gündeme gelen elektrik kesintisi, finansmanla ilgili yaşanan sorunları gözler önüne serdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş batmakta olduğunu duyurduğu Ankapark'ın maliyetinin 750 milyon dolar olduğu açıklamıştı.

MART AYINDA ERDOĞAN TARAFINDAN AÇILDI

Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine hukuksuz biçimde 2013 yılında başlayan inşasının ardından Ankapark, işçilerin maaşlarının ödenmemesi, yüksek maliyet tartışmaları, sonuçlanmayan ihale süreçleri ve güvensiz şartları ile gündeme gelmişti.

20 Mart 2019'da Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açılan Ankapark’ta işçiler aylardır maaşlarını alamadıkları için son olarak ekim ayında iş bırakmıştı.

03 Aralık 2019 19:07
DİĞER HABERLER