Meral Akşener'den ''AKP ile ittifak'' cevabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin AKP ile yakınlaşdığına dair iddialara cevap verdi. Akşener, "Biz 30 Ağustos'a geçen sene de gitmiştik. Yani orada bir şey olmamıştı. Bu defa gittiğimizde ne değişti? Şu netlikte söyleyebilirim ki, AKP ile herhangi bir mesaj alışverişimiz yoktur." diye konuştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener gazetecilerin sorularını cevapladı.

İyi Parti'nin Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile yakınlaşması söylentilerine ilişkin konuşan Meral Akşener, "Biz 30 Ağustos'a geçen sene de gitmiştik. Yani orada bir şey olmamıştı. Bu defa gittiğimizde ne değişti? İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi büyükşehirler el değiştirdi. Dolayısıyla bu seferki gidişimiz dikkat çekti. Şu netlikte söyleyebilirim ki, AKP ile herhangi bir mesaj alışverişimiz yoktur. Ne şahsıma ne arkadaşlarımıza ne de bizden oraya herhangi mesaj trafiği söz konusu değildir. Bir resmin üzerinden bir kesim insan temennisini ifade ediyor bir kesim insanda speküle ediyor." diye konuştu.

30 Ağustos Resepsiyonu'nda Akşener ile AKP lideri Erdoğan'ın samimi sohbeti farklı yorumlara yol açmıştı.

31 Mart yerel seçimlere giderken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile bir işbirliği yaptıklarına dikkati çeken Meral Akşener, yerel seçimlerden sonra işbirliğinin devam ettiğini vurguladı. 

ERDOĞAN BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN VAZGEÇERSE...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni devam ettirmesi durumunda ittifakların devam edeceğini belirten Meral Akşener, "Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sisteminden vazgeçer de parlamenter sisteme yönelik bir adım atılırsa o zaman bambaşka bir Türkiye ile karşılaşacağız. O günün şartları neyi getirir bilmiyoruz. Ben onu söylüyorum, fakat bugün yapılan işbirliğinin sürdüğünü söyleyebilirim." diye konuştu.

22 Eylül 2019 15:08
DİĞER HABERLER